BİZDEN HABERLER

Yeni Fiat Doblo 2023 Kombi 1.5 Bluehdi 130 bg Otomatik

Yeni Fiat Doblo 2023 Kombi 1.5 Bluehdi 130 bg Otomatik

Yeni Fiat Doblo 2023 Kombi 1.5 Bluehdi 130 bg Otomatik

Doblo ailesi, çok yakından tanıdığımız BlueHDI motorlar ile geliyor. Her Doblo Cargo modeli 1.5 litrelik 100 bg güç ve 250 Nm tork üretebilen BlueHDI motoru kullanacak. Doblo Combi Premium Plus ise aynı motorun 130 bg güç ve 300 Nm tork üretebilen versiyonu ile gelecek. 

Fiat, yeni Doblo'nun Türkiye lansmanını gerçekleştirdi. Stellantis Grubu'ndaki kardeşleri Citroen Berlingo, Peugeot Rifter ve Opel Combo gibi modeller ile aynı platformu kullanacak model, yeni tasarımı ile dikkat çekecek. Modelin dizel versiyonları satışa sunulurken, elektrikli versiyonlar Türkiye'ye gelmeyecek.Tasarım anlamında önemli bir değişim geçiren yeni Doblo, Fiat'in "Magic Features" adını verdiği özel donanımlar ile birlikte gelecek. Doblo Combi; Easy, Urban ve Premio Plus donanım paketleri ile satışta olacak. Doblo Cargo ise Standart ve Maxi isimli iki donanım seçeneğine sahip.

İlk nesli 2000 yılında pazara sunulan Doblo'nun, yıllar içerisinde çok önemli başarılara imza attığına işaret eden Aytaç "Doblo ile gurur duyuyoruz. 23 sene içerisinde Doblo ile çok önemli bir başarı hikayesi yarattık. Her birimizin onunla farklı anıları var. Milyonların yol arkadaşı olan Doblo'dan bugüne dek toplam 2,3 milyon adet üretildi ve dünyanın farklı yerlerinden müşterilerimizle buluştu. Doblomuz, 'Avrupa’da Yılın Ticari Aracı' dahil, pek çok farklı ödülün de sahibi oldu. Ayrıca, Doblo'nun üretiminden bu yana 1,7 milyon adedi ihraç edildi, Ram ProMaster markası ile Kuzey Amerika pazarı ile buluştu. Kısacası dünyanın dört bir yanındaki gururumuz oldu. Bu başarılar, hem FIAT markası hem de Tofaş açısından çok kıymetli." şeklinde konuştu.

Stellantis'in diğer markalarıyla ortak bir platformu paylaşarak üretimi İspanya ve Portekiz'de devam eden yeni nesil Doblo'nun da Türk tüketicisinin beğenisini kazanacağını ifade eden Aytaç, "6 ay içerisinde 10 bin adet Doblo satışı gerçekleştirmeyi planlıyoruz. FIAT Professional markası, yeni Doblo’nun da satışa sunulmasıyla güçlü ürün gamı ve yaygın bayi teşkilatlanmasıyla büyümeyi sürdürecek." dedi.

Türkiye otomotiv pazarının ilk 5 ayına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Aytaç, FIAT markasının Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarının 5 yıldır lideri olduğunu hatırlattı.

Bu yılın ilk 5 ayında toplam pazarın 445 bin adet gerçekleştiğini ve FIAT'ın 85 bin 249 adetle toplam pazardan yüzde 19,2 pazar pay aldığını belirten Aytaç ayrıca markanın, 59 bin 465 binek otomobil satışı ve yüzde 17,5 pazar payına ulaştığını bildirdi.

FIAT Professional markasının ise 25 bin 784 adetlik satışla pazarda yüzde 24,6'lık pay sahibi olduğunu aktaran Aytaç, Egea'nın, lansmanından itibaren 7 kez "Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Otomobili" olduğunu, Doblo ve Fiorino'nun da minivan segmentinin liderliğini sürdürdüklerini kaydetti.

FIAT Pazarlama Müdürü Burak Umur Çelik ise Doblo'nun beşinci neslinin de tıpkı kendinden önceki nesiller gibi geniş aileler için ideal yol arkadaşı olmayı sürdürdüğünü söyledi.

 

Çelik, "2023 yılı haziran ayında pazara sunduğumuz Doblo, ticaretin profesyonellerinden geniş ailelere kadar tüm seyahatleri ve ihtiyaçları konforlu ve teknolojik bir hale getirerek beklentileri en üst düzeyde karşılayacak." dedi.

Doblo'nun, şehir içinde konforlu, güvenli, yenilikçi çözümleri sayesinde ticaretin profesyonellerinin de tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yollarla buluştuğunu aktaran Çelik, şunları kaydetti:

"Fonksiyonellik, taşıma kapasitesi ve güvenlik açısından en üst seviyeyi sunuyor. Müşteri gereksinimlerini maksimum seviyede karşılayacak şekilde tasarlanan Doblo'da ilk bakışta, aracın önüne konumlandırılan yeni FIAT logosu göze çarpıyor. Yine aracın ön tasarımında güçlü kaput çizgileri ve iki far arasında uzanan krom çıta diğer dikkat çeken tasarım unsurları olarak dikkat çekiyor. Yen nesil Doblo'nun Türk tüketicisi tarafından sevileceğine inanıyoruz. Bundaki en önemli unsurlardan biri, marka olarak, Doblo kullanıcılarını çok iyi tanımamız ve bugüne kadar Doblo kullanan müşterilerimizin, yeni Doblo'ya karşı duydukları heyecan... FIAT markasının yaygın, deneyimli ve güçlü bayi & servis ağı, büyük bir ticari araç müşteri portföyüne sahip olmamızı sağlıyor. Bunun yanında, yeni Doblo’da sunulan üst düzey sürüş konforu sunan 8 ileri otomatik şanzıman seçeneğiyle de yeni bir müşteri portföyüne ulaşacağımıza inanıyoruz."

Verilen bilgiye göre, yeni Doblo, bir önceki neslinde olduğu gibi Cargo ve Combi gövde tipleriyle satışa sunuluyor.

Doblo'nun ticaretin profesyonelleri için geliştirilen Cargo gövdesinde elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, karanlık sensörü yolcu tarafı sürgülü kapı, 180 derecelik, iki yana açılabilen camsız arka kapılar standart olarak sunuluyor. Tercihe göre, kullanıcılar, sürücü tarafı sürgülü kapı ve camlı arka kapıları opsiyonel olarak satın alabiliyor.

Yeni Doblo'nun Combi gövde seçeneği, şık görünümü, dinamik yapısı, geniş iç hacmi ve fonksiyonelliğiyle hem ticaret profesyonellerinin hem de ailelerin kullanımına uygun olarak tasarlandı.

Kullanıcısına ve yolcularına, ferah ve konforlu bir yaşam alanı sunan Doblo Combi'nin kabin içinde; 8 inçlik dokunmatik ekran, navigasyon, anahtarsız çalıştırma, elektrikli park freni, otomatik klima, elektrikli arka camlar gibi özellikler bulunuyor. Kullanıcının geri manevralarını kolaylaştıran ve panaromik bir görüş sağlayan 180 derecelik geri görüş kamerası (Magic View), özellikle dik park noktalarından çıkarken fark yaratan bir donanım olarak öne çıkıyor.

Doblo Combi’de ayrıca, panaromik cam tavan, ışıklandırma kemeri ve ek olarak 92 litrelik saklama alanı sunan "Magic Top" özelliği de bulunuyor.

Yeni Doblo'nun elektrikli motorla donatılan versiyonu, yılın son çeyreğinde FIAT bayilerinde yerini alacak. E-Doblo 100 kW elektromotor ve 50 kW/h batarya kapasitesi ile WLTP döngüsünde 280 kilometrenin üzerinde menzil sunuyor. 100 kW'a kadar hızlı şarj sayesinde 30 dakikada yüzde 80 şarja ulaşırken, içten yanmalı motorlarla aynı CARGO boyutları ve özellikleri ile yollara çıkıyor.

Dizel motor seçenekli versiyon ile aynı yükleme hacmine sahip olan E-Doblo, 800 kilogramlık istiap haddi sunuyor.


Haber Tarihi: 07-2023

Leave the site Leave the site